İstanbul'da Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

İstanbul'da kır düğünü ile evlenmek isteyen çiftlerin dikkatini çekeceğini düşündüğüm bir yazı bu. İstanbul kır düğünü fiyatları ne kadar? Kır düğünü mekanlarının kapasiteleri ne? İstanbul'da kır düğünü yapılacak mekanların sundukları indirim ve kampanyalar neler? Bütün soruların cevabı burada!

Malum son yılların en popüler düğün tiplerinden biri olan kır düğünleri, 2015'te de düğün modasının başını çekecek. Çiftlerin kır düğünü mekanlarına olan ilgisi ortadayken ben de İstanbul kır düğünü fiyatları ve kır düğünü mekanlarının yaptığı indirimler ile ilgili bir araştırma yaptım. Sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kır düğünü mekanlarının kapasitesi ne?

İstanbul kır düğünü mekanları kapasite konusunda asla sorun yaşamayacağınız mekanlar diyebiliriz. Açık alanda- ki konumuz kır düğünü ise kapalı alanda düğün yapmanın bir manası olmadığını düşünüyorum- yemekli bir düğün yapmak istediğinizde kapasitesi 150 ile 3500, kokteyl düğün yapmak istediğinizde ise 200 ile 6000 arasında değişen mekanlar bulabiliyorsunuz. Yani gelin ve damadın ailelerinin çok kalabalık olduğu ve dolayısıyla davetli sayısının fazla olacağı düğünler için kır düğünü mekanlarından daha iyisi olamaz.

Standart paketlerde kişi başı fiyat ne kadar?

Gelelim kır düğünü fiyatları piyasasında İstanbul'daki kişi başı standart paket fiyatlarına. Fiyatlar elbette öncelikli olarak düğününüzü yemekli mi yoksa kokteyl mi yapacağınıza göre değişiyor. Standart yemekli pakette 40 TL ile 200 TL arasında değişen fiyatlar, kokteyl düğünlerde 20 TL ile 150 TL aralığına iniyor.

Paketlerin içinde genellikle menü, içecekler, süsleme, düğün pastası gibi temel hizmetler bulunsa da fiyat üst limite yaklaştıkça ışık, ses ve müzik hizmetleri, organizasyon, fotoğraf gibi ekstra kalemler de giriyor. Bakın İstanbul kır düğünü mekanları ve fiyatları arasında Düğün.com Çiftlerine özel tanımlanan kır düğünü mekanı indirimlerinden sizin için seçtiklerim:

Le Parc De Mariage By Çağteks

İstanbul kır düğünü mekanları arasında Zeytinburnu'nda bulunan Le Parc De Mariage by Çağteks, oturmalı düzende 850, kokteyl düzeninde yaklaşık 1500 kişilik kapasiteye sahip bir mekan. Kaçırılmayacak bir fırsat sunmuşlar Düğün.com çiftlerine. Kasım ve mart ayları arasında, 300 kişi ve üzeri davetli sayısıyla yapılacak düğünlerde, yemekli paketler 91 TL yerine 50 TL’den, Kokteyl paketler ise 61 TL yerine 40 TL’den başlayan fiyatlarla!

1500 kişilik kapasiteye sahip bir mekan

Garden House

Kilyos Caddesi, Sarıyer'de bulunan bir kır düğünü mekanı olan Garden House, İstanbul açık hava düğün mekanları arasında yer alıyor. Açık hava yemekli ve kokteyl düğünlerde 1000 kişi kapasiteli mekan, 2015 fiyatlarında Düğün.com Çiftleri'ne özel %30 indirim yapıyor. Mekanın fiyatlarının şuan kişi başı minimum 80-100 TL aralığında olduğu düşünülürse, 2015'te %30 indirim fırsatı size büyük kâr sağlayacaktır.

Kilyos Caddesi, Sarıyer'de bulunan bir kır düğünü mekanı

Gölpark Davet

Avcılar'da Küçükçekmece Göl'ü kenarında bulunan Gölpark Davet, 2015 Mart ayına kadar, en az 300 kişilik düğünlerde, kişi başı 50 TL paket fiyatı veriyor. Üstelik süsleme, DJ ve düğün pastasını da hediye ediyor. Ayrıca Mart ayına kadar rezervasyon yaptıran çiftlerin 2014 fiyatlarından faydalanacaklarının müjdesini de veriyor. 2015 yazında düğün yapmayı düşünüyorsanız, 2014 fiyatları üzerinden yapılacak bir anlaşma bütçenizi çok rahatlatacaktır.

Avcılar'da Küçükçekmece Göl'ü kenarında

Garden Fiesta

İstanbul Avrupa Yakası kır düğünü mekanları ve fiyatları arasında dikkatimi çeken isimlerden biri de Sarıyer'de bulunan Garden Fiesta oldu. Açık hava kapasitesiyle sınırları zorlayan mekan, yemekli düğünlerde 3500, kokteylde ise 6000'e kadar çıkıyor. Fiyatlar açısından uygun seçenekler sunan mekan 2015 düğünlerinde cuma veya pazar günlerinde kokteyl menü paketlerini 40 TL'den, yemekli menü paketlerini ise 70 TL'den başlayan fiyatlara kadar indirmiş. Üstelik düğün pastası, bir şişe şampanya ve 2015 yılı içinde iki kişilik serpme kahvaltı da hediye ediyor. Cuma ve pazar akşamlarının düğün yapmak için cumartesilerden daha az tercih ediliyor oluşunun fırsatını ne yapın edin değerlendirin derim!

Açık hava kapasitesiyle sınırları zorlayan mekan

Saklı Deniz

Beylikdüzü'nde bulunan Saklı Deniz, açık hava kapasitesi yaklaşık 1200 kişi olan bir mekan. Aynı zamanda deniz manzaralı olan Saklı Deniz, 01 Kasım - 31 Mart ayları arasında yemekli düğün yapacak çiftlerin karşısına, her şey dahil 70 TL yerine 30 TL’den başlayan fiyatlarla çıkıyor.

Saklı Deniz

Nabizade Konağı

İstanbul Anadolu Yakası kır düğünü mekanları fiyatları skalasında ekonomik bir seçenek olan Nabizade Konağı, yemekli kapasitesi 250, kokteyl kapasitesi 500 olan butik bir kır düğünü mekanı. Kadıköy Evlendirme Dairesi'nin karşısında, ulaşımı son derece kolay olan bu mekan mütevazı ve samimi düğünler için biçilmiş kaftan. Üstelik 2015'te yapılacak yemekli yaz düğünlerine özel kişi başı 55 TL'den başlayan fiyatlarla Düğün.com çiftlerine özel paketler hazırlıyorlar. Süsleme ve organizasyon hizmetleri ise hediye!

Ekonomik bir seçenek

Bu makale tarafından yazılmıştır.

YORUMLAR

Merhabalar Büşra Satır,
Şehrinizdeki kır düğünü mekanlarını buradan seçerek beğendiğiniz mekanlara beklentileriniz doğrultusunda form gönderebilir ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Ben kır düğü yemekli ve alkollü istiyorum 25 tl neresi olur

merhaba,
Ben kır düğünümü Le Parc De Mariage da gerçekleştirdim çok güzel bir düğün oldu. her şey tam olarak istediğim gibiydi. Mekanın yetkilisi Senay Hanım'a da ayrıca teşekkür ederim,çok ilgili anlayışlı ve elinden geleni yapıyor. Düğün.com sayesinde bütün firmalara ulaşmak gerçekten çok kolay ellerinize sağlık

Hande Hanım,
Bursa'daki Kır Düğünü Mekanlarını burdan inceleyebilir, yanda çıkan fiyat bilgi formunu doldurarak fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

merhabalar bende bursada kır düğünü yapmayı düşünüyorum fiyatları nedir öğrenebilir miyim barbie_hande_14@hotmail.com

Zerrin Hanım,
Öncelikle mutluluklar. Beğendiğiniz kır düğünü mekanını bu sayfadan seçip, sağ tarafta çıkan fiyat teklif formunu doldurarak mekanlardan fiyatlarını ve hizmetlerini öğrenebilirsiniz.

benim düğünüm varda kır düğünü yapmayı planlıyoruz fiyatlarını e mail adresime yazarsanız sevinirim.. saygılarımla..........

İncelediklerim
TÜMÜ