Elit Otel Düğünleri için Mekanlar ve Fiyatlar

Elit bir otel düğünü yapmak istiyorsun ve önerilere ihtiyacın var! Hem Anadolu yakasından hem de Avrupa yakasından muhteşem oteller buldum senin için. Üstelik hepsi 5 yıldızlı ve işlerinde çok iyi! Kısa kısa hepsini tanıtacağım sana, hazırsan başlayalım!

Elite World Business

Küçükçekmece'de 5 yıldızlı bir otel olan Elite World Business, eğer kapalı mekanda düğün yapmayı düşünüyorsan muhteşem seçeneklerden biri. Yüksek tavanlı ve şehir manzaralı mekanın tek kötü yanı açık alanının olmaması bu yüzden özellikle sonbahar ve kış ayları için öneriyorum. Çünkü bana göre ilkbahar ve yaz aylarında asla kapalı alanlarda olmamalı düğünler.

Kapasite konusunda sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Yemekli düğün yapacaksan yaklaşık 400-500, kokteyl düzende bir düğün yapacaksan ise 500-750 kişilik düğünlere göre düzenleyebiliyorlar mekanı.

Düğün öncesi tadım menüsü, yemek servisi, ışık ve ses hizmeti veren mekanın en iyi özelliklerinden biri de kendi organizasyon firmaları dışında bir organizasyon firmasıyla anlaşmanıza izin veriyor olmaları. Fakat aynı özgürlük alanını fotoğrafçıda sağlamıyorlar. Sana sundukları fotoğrafçı alternatiflerinden birini seçmen gerekiyor. Bu arada sayfasındaki yorumları mutlaka okumanı öneririm.

Son olarak fiyatın düğün işinde çok değişken olduğunu hatırlatmak istiyorum. Elite World Business, minimum yemekli paket fiyatını 80-100 TL olarak veriyor fakat bu rakamlar senin seçtiğin menüde kırmızı et mi beyaz et mi olduğuna, alkollü mü alkolsüz mü olduğuna, yüksek düğün sezonunda mı yoksa düşük düğün sezonunda mı evlendiğine göre değişir.

Elite World Business balo salonu ve masa düzeni.

Valentin

Maslak Sheraton'ın 3. katında olan Valentin, İstanbul'un 5 yıldızlı şehir otellerinden biri. Şehir tam merkezinde ulaşımı ve lokasyonu son derece kolay. Valentin de sadece kapalı salonu olan sonbahar ve kış düğünü otellerden biri.

Otelde düğün yapmanın avantajlarından biri de konaklama imkanının olması ve uzaktan gelen davetlilerin indirimli olarak konaklayabilmesi. Eğer şehir dışından gelecek davetlin varsa böylece kim nerede kalacak derdinden de kurtulabilirsin. Bunun yanında hem düğün sonrası parti alanı var hem de müzik ve servis 02:00'ye kadar sürüyor.

Valentin'in de kapasitesi oldukça geniş, kapalı alan kapasitesi 550. Kokteyl organizasyonlarında bu rakam artıyor. Üstelik Valentin'in bir güzel özelliği de senin düğünün olduğu sırada başka bir düğün olmaması. Çoklu salonu olan otellerde aynı anda birden fazla düğün yapılıyor. Bu durum işinde iyi ve profesyonel mekanlarda çifte yansımıyor ama kimi örneklerinde gerek ilgi bölünmesi, servis gecikmesi ya da seslerin karışması gibi sonuçlar doğurabiliyor. Fiyatta gelirsek Valentin'in minimum yemekli paket fiyatının 100-150 TL'den başladığını söyleyebilirim.

Valentin balo salonu ve yuvarlak masa düzeni.

Crowne Plaza İstanbul Asia

İstanbul'un 5 yıldızlı otellerinden biri olan Crowne Plaza İstanbul Asia, Pendik'te yer alıyor. Anadolu yakası otellerinden biri olan Crowne Plaza İstanbul Asia, kolonsuz, yüksek tavanlı bir kapalı mekan. Otel düğünlerinin garantici ve risksiz tarzını seviyorsan ve Anadolu yakasında oturuyorsan Avrupa yakasında bir otel aramana hiç gerek yok. Düğün günü köprü trafiği çekmenin bir anlamı yok. Stressiz, sakin sakin hazırlanmanı tavsiye ederim.

Oldukça büyük bir otel olduğu için davetli sayısı konusunda sorun yaşayacağını sanmıyorum. Fotoğrafçını ya da organizasyon firmanı dışarıdan getirme imkanın yok. Otelin anlaşmalı olduğu alternatiflerden birini seçmen gerekiyor. Zaten çoğu düğün mekanında bu şekilde ilerliyor. Eğer gerçekten mekanın sunduğu seçeneklerle çalışmak istemiyorsan bu koşulu zorunlu tutmayan bir mekan arayışına girmelisin.

Crowne Plaza İstanbul Asia, kolonsuz, yüksek tavanlı ve kapalı düğün mekanı.

Radisson Blu Hotel İstanbul Asia

Anadolu yakasında, Ataşehir'de bulunan Radisson Blu Hotel İstanbul Asia, hem açık hem de kapalı alanı olan 5 yıldızlı bir otel.

Açılır kapanır tavanı, bahçesi, havuz başı olan otelin kapalı alanı ise kolonsuz ve yüksek tavanlı. Anadolu yakasının merkezinde olan bu otelin yemekli düğün kapasitesi 200-300, kokteyl ise 300-400.

Kendi organizasyon sorumlusu olan otel aynı zamanda hem fotoğrafçınızı hem de dışardan organizasyon firması getirmenize izin veriyor. Servis 24:00'te, müzik ise 01:00'de sona eriyor.

Radisson Blu Hotel İstanbul Asia, açık ve kapalı düğün mekanı.

Le Meridien İstanbul Etiler

Şehrin merkezinde, İstanbul'un en güzel semtlerinden Etiler'de olan Le Meridien İstanbul, boğaz manzaralı bir otel. Sadece kapalı alanı olan otelin nikah seramonileri için hazırladığı özel bir alan var. Kapalı salonda değil boğaz manzaralı bir teras koridorunda yapılıyor ve harika görünüyor.

Otelin modern ve şık mimarisi gerçekten göz alıcı. Üstelik bu işi son derece iyi yapıyorlar. Otelde düğün yapacaksan seni gerek istediğin fotoğrafçıyla gerek organizasyon şirketiyle çalışmak konusunda özgür bırakıyorlar.

Yemekli kapasitesi 400-500 kişi olan mekanda aynı anda sadece bir düğün yapılıyor. Minimum yemekli paket fiyatı ise 150-200 TL aralığında seyrediyor. Fakat fiyat meselesini daha önce de bahsettiğim faktörleri unutmadan düşün derim.

Le Meridien İstanbul Etiler, boğaz manzaralı kapalı balo salonu.

Steigenberger İstanbul Maslak

Avrupa yakasında Maslak'ta bulunan Steigenberger İstanbul, kolonsuz, yüksek tavanlı ve şehrin merkezinde bir otel. Sadece kapalı alanı olan mekanın kapasitesi oldukça geniş. Yemekli kapasitesi 500- 750 civarına olan otelde eğer şehir dışından çok sayıda davetli gelecekse konaklama kapasitesi 50 kişiden az.

Fotoğrafçı dışında catering, organizasyon, ışık ve ses gibi birçok hizmeti istersen dışarıdan da alabilirsin. Bu konuda seni kısıtlamıyor. Minimum yemekli paket fiyatı 150-200 TL olan otelde düğün öncesi menü tadımı ve menü değişikliği mümkün. Üstelik düğün sonrası parti alanı da var.

Steigenberger İstanbul Maslak, kolonsuz, geniş kapasiteli kapalı düğün balo salonu.

Bu makale tarafından yazılmıştır.

YORUMLAR

İncelediklerim
TÜMÜ