Düğününüz İçin İdeal Kulüpler ve Davet Alanları

Bu yıl içinde evlenecek çiftler! Artık düğün mekanları araştırmasına başlamış olmalısınız diye düşünüyorum. Zira zaman geçtikçe istediğiniz mekanın, istediğiniz tarihine gün bulmakta zorluk çekeceğiniz aşikar! O yüzden elinizi çabuk tutun, hepiniz hayalinizdeki mekanda evlenin istiyorum. İşleri biraz kolaylaştırmak için İstanbul düğün mekanları arasında kulüp ve davet alanı olarak bildiğimiz 7 harika mekan seçtim. Bir göz atın bakalım!

Sophia Çengelköy

Üsküdar Çengelköy'de bulunan Sophia Çengelköy düğün yapmak için çiftlerin en çok tercih ettikleri mekanlardan biri. Genellikle son derece merkezi bir konumda olması, kolonsuz bir salona sahip olması ve sahnenin tüm masalardan rahatlıkla görünmesi gibi özellikleri çiftlerin tercih sebepleri arasına giriyor. Sadece kapalı alanı olan Sophia Çengelköy'ün yemekli düğün kapasitesi 900, kokteyl kapasitesinde ise 1100 kişiye kadar hizmet veriyor. Bitirirken ekleyelim standart yemekli düğün paketine orkestra hizmetini de dahil ediyorlar, bilginiz olsun!

Sophia Çengelköy düğün

Kaşıbeyaz Gala

Düğün mekanları İstanbul seçenekleri arasında gözüme Florya, Şenlikköy'deki şık ve elegan bir mekan olan Kaşıbeyaz Gala çarptı. Şehir ve bahçe manzarası olan mekanın açık ve kapalı alanı mevcut. Yemekli kapasitesi 450, kokteyl kapasitesi 500 olan Kaşıbeyaz Gala'a ulaşımı kolay merkezi bir lokasyonda yer alıyor.

Düğün mekanları İstanbul

Lale Balo Salonu

Düğün yapılacak yerler arasında Küçükçekme bölgesinde bulunan Lale Balo Salonu da çıkıyor karşımıza. Lale Balo Salonu çiftlerin en çok tercih ettiği mekanlardan biri haline gelmiş durumda. Yemekli düğün paketlerine süsleme, DJ, ses ve ışık ve hizmetlerini de dahil eden mekan sadece kapalı alan tipine sahip. Kapasitesi ise koktey ya da yemekli olmasına göre 450 ila 1000 kişi arasında değişiyor.

Düğün yapılacak yerler

Koru İstanbul Kuruçeşme

İstanbul'da düğün mekanları denilince akla gelen isimlerden biri olan Koru İstanbul Kuruçeşme, adından da anlaşıldığı gibi Kuruçeşme'de Muallim Naci Caddesi'nde yer alıyor. Geniş bir açık alanı olan mekan koru içerisinde boğaz manzarasına sahip. Yemekli düğün paketlerine karşılama kokteyli ve menü tadımını da dahil eden mekanın açık alanda yemekli kapasitesi 500, kokteyl kapasitesi ise 1000 civarında.

İstanbul'da düğün mekanları

Marma Otel İstanbul

Marma Otel düğün mekanları arasında açık havada, havuz başında ve orman manzarasıyla evlenebileceğiniz bir mekan. Maltepe'de Marmara Eğitim Köyü bünyesinde yer alan Marma Otel İstanbul, yemekli düğün paketlerine, menü tadımı, maket pasta, 2 tane hazırlık odası, konaklama, süsleme gibi hayati ihtiyaçları da dahil ediyor. Açık alan kapasitesi yemekli düğünlerde 850, kokteyllerde 1500, kapalı alan kapasitesi yemekli düğünlerde 450, kokteyllerde ise 600.

Marma Otel düğün

Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri

Anadolu yakasında, Fenerbahçe'de, yemekli düğün yapacaksanız seçeneklerinizden biri de Divan Faruk Ilgaz! Fenerbahçe Burnu'nda bulunan mekan, daha çok Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri olarak biliniyor. Oldukça yüksek tavanlı bir iç mekana sahip olan Divan Faruk Ilgaz, deniz manzarasına ve havuz başı seçeneğine de sahip. Kapalı mekan kapasitesi ise 700 ile 900 arasında değişiyor.

Anadolu yakasında, Fenerbahçe'de

Çeşm-i Cihan Bosphorus

Yemekli düğün mekanları seçeneklerinden biri de Sarıyer, Büyükdere'de bulanan Çeşm-i Cihan Bosphorus. Boğaz manzaralı bir açık hava mekanı olan Çeşm-i Cihan Bosphorus, son derece şık düğünlere imza atan bir mekan. Kapasite konusunda oldukça geniş olan mekan, yemekli düğünlerde 1000, kokteyl düğünlerde ise 1500 kişi ağırlayabiliyor. Üstelik bu aralar yaz düğünleri için muhteşem bir fırsat sunuyorlar!

Yemekli düğün mekanları

Bu makale tarafından yazılmıştır.

YORUMLAR

moda deniz klubü <3

çoook güzel mekanlar. kaliteli bi liste olmuş. :)

İncelediklerim
TÜMÜ