Bu Yüzükler Ne Zaman Takılır?

Nişan yüzüğü, alyans, beştaş, tamtur gibi yüzükler evlilik hazırlığı içindeki çiftlerin kafalarını karıştıran konuların en başında gelir. Aslında çok basit bir ana fikri vardır. Nikah öncesi sağ elin yüzük parmağına takılan yüzük, nikah sonrası sol elin yüzük parmağına takılır. Bu kadar net ve kolay!

Söz ve Nişan Yüzükleri

Evliliğe doğru giden ilişkilerde yapılacak planlamaların en başında yüzük seçimi gelir. Nişan ve söz yüzükleri kelime olarak farklı olsa da anlam olarak aynıdır. İlk kez nişanlanırken taktığınız yüzüğünüz, nikah sonrası evlilik yüzüğü adını alan alyansınızdır.

sozyuzugu

Alyans Çeşitleri

Medeni durumunuzun göstergesi evlilik yüzükleri, eşinizin yüzüğü ile birebir aynı olan alyansınız ve taşlı alyanslar olmak üzere birkaç modele ayrılır. Farklılığı seven biz kadınların her zaman aynı yüzükle dolaşması olası değildir. O nedenle alyans ile aynı anlama sahip olan beştaş, tamtur, üçtaş ve yeditaş adı verilen yüzük modelleri de tek başına alyans olarak kullanılabilir. Aralarındaki tek fark gösterişleri ve ışıltılarıdır.

İndirimler & Kampanyalar

Şehrindeki tüm Alyans ve Takı indirimleri

Tek Taş ile Alyans Farkı

Tüm dünyada tek taş yüzük ile evlenme teklifi etmek resmi olarak nişanlanma kabul ediliyor. Son yıllarda ülkemizde de uygulanmaya başlayan bu akımın geleneklerimizde hala resmi bir geçerliliği olmamasına rağmen birkaç yıldır söz yüzüğü olarak da satın alınıyor. Tek taş yüzüğünüzü alyansınız ile birlikte takabilirsiniz ama asla alyans yerine kullanamazsınız. O nedenle bütçenize göre karar vermeniz gerekir. Düğün planlaması yaparken bütçeniz kısıtlı ise bir kutlama klasiği olan tek taş pırlanta yüzüğünü önünüzdeki yıllardaki kutlamalara bırakabilirsiniz.

alyans

Aşkınızın Simgesi Yüzükler

Tüm kadınların hayallerini süsleyen pırlanta yüzüklerin seçimi en az gelinlik seçmek kadar zordur. Aşkınızın simgesi olarak hep parmağınızda taşıyacağınız nişan yüzük modelleri ile başlayan serüveniniz artık anlamlarını bildiğiniz için evliliğe giden yolda adımlarınızı hızlandıracak...

Alyans ve Takı Firmaları’ nı görmek için tıkla.

Bu makale tarafından yazılmıştır.

4 Yorum Yapılmış. Yorum Yap
 • Düğün.com

  Düğün.com

  Merhaba Didem,

  Ayrı söz ve nişan törenleri düzenlemek ve bu törenlerde farklı yüzükler kullanmak, ailelerin beklentilerine ve geleneklerine göre değişebilir. Günümüzde evlenecek çifter, söz ve nişan törenini bir arada gerçekleştiriyorlar.
  Ancak ayrı ayrı törenler düşünüyorsanız, söz sırasında fiyatı daha uygun bir yüzük tercih edebilirsiniz. Nişan için de, evlilik boyunca kullanacağınız bir alyans alabilirsiniz.

 • Didem 1991

  Didem 1991

  soz sırasında ince bır alyans takarsak,nısan zamanı da aynı alyans tekrar ne sekılde takılır? soz sırasında da kurdele ile kesilirmi.

 • Düğün.com

  Düğün.com

  Merhabalar Nuray,
  Evlilik teklifinde ya da sözde tektaş verilir. Sözde ya da nişanda alyans da takılır. Yüzükler evlenmeden önce sağ elin yüzük parmağına evlendikten sonra sol elin yüzük parmağına takılır. Önce tektaş ardından alyans takılır.

 • Nuray Kilic

  Nuray Kilic

  Ilk tektas yüzük sonra nisan mi ? Hangi parmaga hangi yüzük ilk ve son takilir sirasi nedir ..?

Sen de yorum yap! Tecrübelerini paylaş, diğer çiftlere ilham ver.

GÖNDER

Bu makale kaynak göstermeden kopyalanamaz, verilen tüm bilgi ve fiyatlar Düğün.com'a özeldir. Kaynak göstermeden makaleyi kullanan kişi ve kurumlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

© 2007-2014 Dugun.com. Tüm hakları saklıdır. Düğün ve Özel Etkinlik Online Planlama Sitesi.

Yukarı